Św. Wojciech pochodził w rodu Sławników w Czechach. Urodził się około 956 roku. Przy bierzmowaniu otrzymał imię Adalbert. Po starannym wykształceniu w szkole katedralnej w Magdeburgu został biskupem Pragi. Wskutek waśni rodowych opuścił Pragę i za pozwoleniem papieża wstąpił do benedyktyńskiego opactwa św. Bonifacego w Rzymie i złożył tam śluby. Na polecenia papieża wrócił do Pragi, ale musiał ją powtórnie opuścić. Przybył do Polski na dwór króla Bolesława Chrobrego i z jego pomocą wyruszył głosić Ewangelię pogańskim Prusom. Został przez nich zabity 23 kwietnia 997 roku. Jego ciało wykupiono i złożono w Gnieźnie, które stało się siedzibą pierwszej metropolii w Polsce. (Za Mszał Rzymski)

Nasza parafia otrzymała relikwie Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika z rąk Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej 16 czerwca 2015 roku. Relikwie do Parafialnej Świątyni wprowadził 22 listopada 2015 roku Ksiądz Jacek Andrzejczak Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej.

Święty Wojciechu módl się za nami!