Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. Każda róża posiada 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek Różańca, czyli jedną tajemnicę połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

Choć każdy z członków "Żywego Różańca" modli się tajemnicą, która jemu przypadła w miejscu i czasie przez siebie wybranym, to jednak istotną dla "Żywego Różańca" jest więź modlitewna. W łączności z całym Kościołem "Żywy Różaniec" podejmuje jako główną intencję swoich modlitw intencje polecane przez papieża dla Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieską Intencję Ogólną i Papieską Intencję Misyjną oraz intencje własne.

W parafii modlą się następujące Róże :

Róża Św. Jadwigi z Chojnika

Róża Chrystusa Króla z Chojnika

Róża Wszystkich Świętych z Chojnika

Róża Najświętszej Maryi Pany Królowej Polski Kałkowskie

Róża Najświętszego Serca Pana Jezusa z Kątów Śląskich i Kuźnicy Kąckiej

Róża Św. Maksymiliana Marii Kolbego z Pawłowa

Róża Świętej Bożej Rodzicielki z Niwek Książęcych

W naszej Wspólnocie Parafialnej Różaniec odmawiają Matki Różańcowe. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy Różańcowej w poszczególnych Różach!