Parafia Chrystusa Króla
Chojnik

Ogłoszenia parafialne na 19 czerwca 2022

Niedziela, 19 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na 19 czerwca 2022

XII Niedziela Zwykła – 19 VI 2022

1. W przyszłą sobotę o pomoc w posprzątaniu kościoła proszę rodziny: Henryk Matuszczak, Marzena Płókarz.

2. Dziś przypada 3 niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne i bieżące opłaty. Ofiary złożone w czasie Bożego Ciała i Oktawy przeznaczamy na wymianę żarówek i reflektorów w kościele. Za okazane dobro: Bóg zapłać!

3. Bardzo dziękuje za wspólną modlitwę w Uroczystość Bożego Ciała, za świadectwo wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina, dziękuje tym którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg procesji. Dziękuję Mieszkańcom Chojnika za posprzątanie kościoła i otoczenia wokół świątyni oraz zakupione kwiaty. Rodzinom z Chojnika i Kałkowskiego, Różą Różańcowym i sympatykom Ośrodka oraz Strażakom za dobrowolne przygotowanie Ołtarzy. LSO za asystę liturgiczną oraz udekorowanie flagami otoczenia. Organiście za oprawę muzyczną i śpiew. Strażakom za niesienie baldachimu oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Osobą, które niosły feretrony, sztandary i obrazy. Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania za niesienie figury. Dziewczynkom sypiącym kwiaty i opiekunom. Wszystkim niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem!

4. Trwa tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. W dzisiejszą niedzielę Procesja po Mszy Świętej o 11.00. Od poniedziałku do piątku Procesja po Mszy Świętej o 18.00. Codziennie przed Procesją Litania do Serca Jezusa. W czwartek błogosławieństwo kwiatów i ziół oraz Nabożeństwo Eucharystyczne. W piątek zawierzymy Naszą Parafię Sercu Pana Jezusa, a dziewczynki sypiące kwiaty otrzymają słodkie upominki. Zapraszam do oddania czci Chrystusowi Eucharystycznemu i proszę wszystkich o zaangażowanie w Procesje.

5. W czwartek Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o 18.00.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych, jest to również Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek zakończenie roku szkolnego – Msza Święta dla społeczności szkolnej o 8.00. Po Mszy Świętej o 18.00 ostatnia procesja wokół kościoła.

7. Do 30 czerwca na parkingu przy kaplicy trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie misjonarza z Brazylii.

8. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek po Mszy Świętej.

9. Do zakupienia najnowszy numer dwutygodnika diecezjalnego Opiekun w cenie 3,50. Temat numeru: prawo do życia jest prawem człowieka. W dodatku parafialnym Wieczernik o kulcie Serca Pana Jezusa.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy Śp. Anna Jamrozik. Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz Marek Jasianek

W niedzielę: 8.30 i 11.00.

W dni powszechne: 18.00 (17.00 pora zimowa).

Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

W I czwartek pół godziny przed Mszą Świętą.

W I piątek godzinę przed Mszą Świętą.

Biuro Parafialne

W poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy Świętej. Poza I piątkiem miesiąca. W okresie wakacyjnym tylko w piątki.

Wezwanie do chorego w każdej chwili.

Media Społecznościowe

Zachęcamy do obserwowania naszej Parafii w Mediach Społecznościowych:

Profil Parafii - Facebook

Profil Parafii - Instagram