Od 7 do 14 lutego 2009 roku nasza parafia przeżywała Misje Miłosierdzia Bożego wraz z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego. Owocem tamtych wydarzeń duchowych jest Męska Róża Miłosierdzia Bożego Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.

Róża skupia mężczyzn w różnym wieku, którzy szerzą kult Bożego Miłosierdzia poprzez modlitwę, słowo i czyn. Grupa szerzy również kult Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, której relikwie znajdują się w naszym kościele od 2016 roku.

Róża prowadzi Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Tradycją stała się Droga Krzyżowa w Wielki Piątek w Godzinie Miłosierdzia 15.00. W Niedzielę Miłosierdzia co rocznie odbywa się Msza Święta w intencji Róży Męskiej. Przed wspomnieniem Świętej Faustyny 5 października członkowie Róży odmawiają Nowennę od 26 września do 4 października.

Każdego dnia kilkunastu mężczyzn modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w określonych intencjach miesięcznych jak i własnych.

Zachęcamy mężczyzn do włączenia się w Męską Różę Miłosierdzia Bożego Świętej Siostry Faustyny. Dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia!