Parafia Chrystusa Króla
Chojnik

Błogosławieństwo pojazdów 2022

Niedziela, 24 Lipiec 2022 r.

Błogosławieństwo pojazdów 2022


W niedzielę 24. lipca 2022 obchodziliśmy Niedziele św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców, ale także tych wszystkich, którzy podróżują. W dniach 24-31 lipca 2022 obchodziliśmy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Jak co roku w naszej parafii, po Mszy świętej w sobotę 23 lipca i niedzielę 24 lipca, odbyło się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Przy okazji błogosławieństwa prowadzona była akcja misyjna, dzięki której stowarzyszenie MIVA Polska zbiera fundusze na środki transportu dla misjonarzy polskich, którzy pracując w ponad 90 krajach świata (przeważnie tzw. Trzeciego Świata) potrzebują pomocy w zakupie różnych środków transportu: samochodów (najczęściej terenowych), ambulansów, motocykli, rowerów, barek rzecznych, łodzi, silników do łodzi, traktorów, a nawet zwierząt pociągowych. Kierowcy przy poświęceniu pojazdów otrzymali pamiątkowe obrazki ze św. Krzysztofem.

Msze Święte

W niedzielę: 8.30 i 11.00.

W dni powszechne: 18.00 (17.00 pora zimowa).

Spowiedź

Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

W I czwartek pół godziny przed Mszą Świętą.

W I piątek godzinę przed Mszą Świętą.

Biuro Parafialne

W poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy Świętej. Poza I piątkiem miesiąca. W okresie wakacyjnym tylko w piątki.

Wezwanie do chorego w każdej chwili.

Media Społecznościowe

Zachęcamy do obserwowania naszej Parafii w Mediach Społecznościowych:

Profil Parafii - Facebook 

Profil Parafii - Instagram

Profil Parafii - Twitter 

Profil Ośrodka KSM - Facebook

Modlitwa Codzienna