Parafia Chrystusa Króla
Chojnik

Boże Ciało 2022

Czwartek, 16 Czerwiec 2022 r.

Boże Ciało 2022


16 czerwca 2022 roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem.

Główną Celebracje Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą o 11.00 w intencji Mieszkańców Chojnika, celebrowaną przez Księdza Proboszcza Marka Jasianka. Ofiary składane tego dnia, jak i w czasie Oktawy przeznaczamy na zakup żarówek i reflektorów do kościoła. Po Komunii Świętej rozpoczeło się Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezua oraz Procesja Eucharystyczna. Trasę procesji wyznaczały cztery ołtarze: pierwszy koło Chrystusa Frasobliwego przy Ośrodku KSM, drugi koło kapliczki św. Floriana przy Sali Wiejskiej i Remizie, trzeci przy bramie Cmentarnej i czwarty przy Krzyżu w Parku. Ołtarze zostawy wykonane dobrowolnie przez Rodziny z Kałkowskiego, Chojnika, Matki Różańcowe z Chojnika i sympatyków Ośrodka oraz Strażków. Procesja zakończyła się przy czwartym ołtarzu, przy którym Ksiądz Proboszcz udzielił Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem w cztery strony świata. 

Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę w Uroczystość Bożego Ciała, za świadectwo wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina, dziękuje tym którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg procesji. Dziękuję Mieszkańcom Chojnika za posprzątanie kościoła i otoczenia wokół świątyni oraz zakupione kwiaty. Rodzinom z Chojnika i Kałkowskiego, Różą Różańcowym i sympatykom Ośrodka oraz Strażakom za dobrowolne przygotowanie Ołtarzy. LSO za asystę liturgiczną oraz udekorowanie flagami otoczenia. Organiście za oprawę muzyczną i śpiew. Strażakom za niesienie baldachimu oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Osobą, które niosły feretrony, sztandary i obrazy. Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania za niesienie figury. Dziewczynkom sypiącym kwiaty i opiekunom. Wszystkim niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem!

Galeria!

Msze Święte

W niedzielę: 8.30 i 11.00.

W dni powszechne: 18.00 (17.00 pora zimowa).

Spowiedź

Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

W I czwartek pół godziny przed Mszą Świętą.

W I piątek godzinę przed Mszą Świętą.

Biuro Parafialne

W poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy Świętej. Poza I piątkiem miesiąca. W okresie wakacyjnym tylko w piątki.

Wezwanie do chorego w każdej chwili.

Media Społecznościowe

Zachęcamy do obserwowania naszej Parafii w Mediach Społecznościowych:

Profil Parafii - Facebook 

Profil Parafii - Instagram

Profil Parafii - Twitter 

Profil Ośrodka KSM - Facebook

Modlitwa Codzienna